עגלת קניות

חייגו עכשיו להזמנות: 3647* | משלוחים חינם!

עגלת הקניות

כלבים וילדים – שילוב מושלם או נטל של ממש?

כלבים וילדים מאז ומתמיד נתפסו כדבר חמוד ומתוק מאין כמוהו, בטח כשמדובר בחיבור ביניהם בגילאים הצעירים יותר; אלא שלמרות זאת, חיבור בין כלבים וילדים עלול להפוך למן נטל בעיני ההורים ה’עייפים’ שלמעשה נדרשים לטפל בנפש נוספת כתוצאה מצירוף בעל חיים לחיקם.

אולם כפי שכולנו כבר יודעים, לא הכל בחיים הוא שחור ולבן – טיפול נכון ומתן הנחיות מתאימות לילדכם עלול להקנות מיומנויות וכלים מצוינים להמשך חייו של האחרון כאדם ערכי ואחראי ביותר.

אז למה בעצם כדאי לחבר כלבים וילדים צעירים?

כלבים וילדים – מחויבות אישית

גידול כלב וטיפול בו היא משימה בלתי נגמרת המצריכה התחייבות טוטאלית סביב השעון – הכלב זקוק לאוכל, לזמני טיול מוגדרים, תשומת לב ובעיקר לאהבה אינסופית. ילדים אשר גדלים עם כלבים, באופן מוכח הופכים להיות אנשים מחויבים הרבה יותר. אילוף גורים הוא ללא ספק תהליך מעצים ומספק, קל וחומר כשמדובר בילדים צעירים שזקוקים כל כך לאקטים ראויים שיעצבו את אופיים להמשך.

כלבים וילדים
ילדים אשר גדלים עם כלבים, באופן מוכח הופכים להיות אנשים מחויבים הרבה יותר.

כלבים וילדים – אחריות

ילד אשר מגדל כלב, גם אם הדבר לא נעשה אך ורק על ידו באופן טוטאלי של ממש, יפתח באופן בלתי נמנע ערכי אחריות ודאגה לאחר. עצם העובדה שילדכם יידרש להיות קשוב וסבלני כלפי נפש אחרת, הוא יהפוך, בין אם תרצו ובין אם לא, לאדם אמפתי מלא הערכה ואכפתיות לזולת. ווין ווין סיטואיישן ללא ספק!

כלבים וילדים – ביטחון עצמי

בנוסף לאחריות המדהימה שתתווסף לילדכם כחלק מטיפול בכלב, גידול חיות מחמד על ידי ילדים עלול להעניק לאחרונים ביטחון עצמי של ממש שיעזור להם בהשתלבות בחברה בהמשך חייהם. כל זאת נובע כתוצאה מהצלחתם של הילדים עם אותם כלבים מקסימים שבעצם מוכיחים ומחזקים את עצמם בפידבקים חיובים ומועילים. לעוד מידע על כך ועל השפעתם הרגשית של כלבים על ילדים ובכלל, אתם מוזמנים לבקר במאמר שהכנו בנושאים ‘כלבים מדברים מבלי לומר מילה‘ ו’איך כלב מראה אהבה‘.

כלבים וילדים – משמעת

כאשר ילד מאלף\מחנך כלב, הוא באופן אוטומטי לומד בעצמו ערכי מסירות ומשמעת יוצאי דופן. האימון עצמו צריך להתבצע באופן יסודי ורציף מבלי לסתור פקודות קודמות לכן, מה שעלול לבלבל את הכלב וחשוב לא פחות – לעורר דיסוננס בקרב הילד עצמו. הדבר הוכח באופן מדעי כיעיל ואפקטיבי מאוד.

כלבים וילדים
גידול חיות מחמד על ידי ילדים עלול להעניק לאחרונים ביטחון עצמי של ממש.

כלבים וילדים – עמידה בלוחות זמנים

ילדים אשר מגדלים כלבים נתקלים על בסיס יומיומי במגוון רחב של פעולות שהם נדרשים לבצע ללא כל אופציה לדחייה או להתעלמות מצדם מבלי לשאת בהשלכות. רבד זה ביחסים שבין ילדים לכלבים מעניק ערך חשוב מאוד של עמידה בזמנים ודחיית סיפוקים – דבר אשר לא מעט ילדים מהדור הצעיר לוקים בו בחסר אם תשאלו אותנו.

כלבים וילדים – ספורט וכושר

אחד הדברים היותר הכרחיים בכל הקשור לגידול כלבים בפרט וחיות מחמד ככלל (מלבד מזון ושתייה כמובן), הוא נושא הפעילות הספורטיבית שמצריך ליווי מלא ואף התערבות של ממש באמצעות צעצועים ועצמים ממריצים. מלבד הכלבים שירוויחו זמן איכות עם ילדכם תוך השתובבות והשתוללות בחוץ, ילדכם יפתח גם הוא הרגלים בריאים יותר שכרוכים בבילוי מחוץ לקירות הבית. ילדים עם כלבים לרוב יהיו ילדים בריאים וספורטיביים. בנוסף לכך, מומלץ לספק לכלבכם מזון רפואי (בהמלצה ובהתייעצות עם איש מקצוע כמובן) שלמעשה יעניק לחברכם המתוק את מלוא הערכים התזונתיים הראויים שישפרו את איכות חייו.

כלבים וילדים – הקלה במצבי לחץ

מחקרים הוכיחו שבני אדם אשר נמצאים בקרבת כלבים על בסיס קבוע, נוטים לפתח מן חוסן מנטלי שעוזר להם להתמודד במצבי לחץ ותסכול קיצוניים, קל וחומר ילדים. כאשר ילד מלטף או מתכרבל עם הכלב שלו, הוא חש במן מעטפת שכזו אשר עוזרת לו להתגבר על תחושות כעס או חוסר ביטחון. עצם העובדה שאהבתם של הכלבים היא אהבה ללא תנאים, הילדים מפתחים מודעות עצמית חזקה שתעזור להם להתמודד עם קשיים ומצבים לא נעימים שסביר להניח יגיעו בהמשך חייהם.

כלבים וילדים – שיפור הלמידה והריכוז

לא מעט מחקרים עוסקים באחת הטכניקות היותר יעילות בכל הקשור ללמידה עצמית – תרגול חוזר, בעיקר בקול רם על מנת שאותו האדם אשר לומד יוכל להקשיב לו עצמו. מאחר ולכלבים יש יכולת הכלה והקשבה מבלי לשפוט, אותה טכניקה לימודית נתפסת ככלי מצוין לחיזוק היחסים שבין ילדכם לבין הכלב ויתרה מכך, לפיתוח יכולות למידה עצמאיות של הילד עצמו.

כלבים וילדים – מערכת חיסונית חזקה הרבה יותר

 ממחקרים שונים וחוזרים שבוצעו ברחבי העולם, הוסק פה אחד שילדים אשר גדלים עם בעל חיים כזה או אחר בסביבתם, נוטים שלא לחלות במחלות ובאלרגיות בהמשך חייהם. לשם כך, ילדים זקוקים לנוכחות של אותם יצורים מקסימים על מנת שלא לפתח אלרגיה כזו או אחרת.

לדים זקוקים לנוכחות של אותם יצורים מקסימים על מנת שלא לפתח אלרגיה כזו או אחרת.

עוד מאמר מבית היוצר של פט בסט הגיע לסיומו וכמו בכל מאמר – נשמח לקבל פידבקים, טיפים ואפילו סתם שיתופים על חוויותיכם האישיות עם כלבים ובכלל.

כפי שוודאי יכולתם להבין – אנחנו מעודדים באופן חד משמעי חיבור בין כלבים לילדים, במיוחד בגילאים הצעירים יותר. אם לא בשבילכם – אז לפחות בשביל ילדיכם!

לשאלות ולמאמרים נוספים, אנא לחצו על הקישורים הבאים:

מאמרים וטיפים בנושא בעלי חיים

שאלות ותשובות נפוצות שכל בעלים היה שמח לדעת

שתפו את המאמר:

שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק

הצטרפו למועדון הלקוחות של פטבסט
וקבלו 10% הנחה על כל החנות

10% הנחה

על ההזמנה הראשונה שלך בפטבסט

הירשמו עוד עכשיו והיו ראשונים לקבל מבצעים וקופונים בלעדיים!

[]
דילוג לתוכן