עגלת קניות

חייגו עכשיו להזמנות: 3647* | משלוחים חינם!

עגלת הקניות

גינות כלבים ועל כל המשתמע מכך

גינות כלבים במהותן משמשות כאמצעי נהדר בכל הקשור לגידול כלבים. מלבד זמן האיכות היקר שיתווסף לקשר שביניכם לבין חברכם ההולך על ארבע, גינות כלבים מהוות עבורנו בעלי הכלבים מקום נהדר לאילוף, לחינוך וחשוב מכל – לפורקן מנטאלי ופיזי עבור הכלב המקסים שלנו.

כאשר הכלב נמצא בחברת כלבים אחרים על בסיס קבוע, הוא עלול ‘להידבק’ בהתנהגותם (לטוב ולרע כמובן) ואף חשוב לא פחות, ליצור קשרים חברותיים שיהפכו לאבני יסוד בעיצוב אופיו של האחרון, קל וחומר כאשר מדובר בגור כלבים צעיר למדיי.

לכן, נתחיל ונחדד שהרעיון של גינות כלבים אמנם נחמד ומועיל ללא כל ספק, אך אין זה אומר שחובתנו האישית כבעלי כלבים מסתיימת עם הכניסה בשער של אותן גינות, ממש לא! עלינו להיות ערניים ומחויבים לכלב היקר שלנו בכל רגע נתון, שמא נשיג את ההפך הגמור מהמטרות שלשמן התכנסנו כאן.

גינות כלבים
הימצאות של כלבכם בחברת כלבים אחרים, עלולה ליצור אצלו קשרים חברותיים להמשך.

אז אחרי שהסברנו את הרעיון שעומד מאחורי גינות כלבים, בואו נסביר מה זה בעצם גינות כלבים.

גינות כלבים

בשנים האחרונות, עקב הנסיקה הסופר מבורכת שנוצרה בכל הקשור לנושא המודעות לכלבים ובכלל לחיות, לא מעט עיריות החליטו לבנות בערים שלהן גינות לכלבים. אותן גינות כלבים לרוב מתאפיינות בשטח רחב למדיי בו הכלבים יכולים להשתובב ולרוץ להנאתם ללא כל הפרעה בדמות רצועה או כלי ריסון כזה או אחר, כשהשטח כולו מתוחם באמצעות גדר אשר תבטיח את הישארותם של הכלבים במתחם ללא יוצא מן הכלל.

בנוסף, ניתן למצוא באותן גינות כלבים אזורים מוצלים המתאפיינים במקומות ישיבה לנו, לבעלי הכלבים – דבר שלמעשה עלול להפוך את השהות שלנו לחוויה חברתית מהנה של ממש. כמו כן, קיימים פחים ומקומות איסוף פסולת מוגדרות אשר יבטיחו את ניקיון המתקן על בסיס קבוע ללא כל קושי של ממש.

ישנן גינות כלבים מושקעות למדיי אשר ניתן למצוא בהן אפילו בריכות מים לכלבים ומתקנים משעשעים שיכולים להוות תעסוקה של ממש לחברינו ההולכים על ארבע ואף חשוב לא פחות, לשמש ככלי אילוף מצוין לנו ולכלבים המתוקים שלנו.

במידה והרבד החברתי באישיותו של כלבכם עדיין לוקה בחסר, מומלץ שלא לקחת אותו לאותן גינות כלבים בשעות העומס שמא תתקלו בריב אגרסיבי בינו לבין אחד הכלבים האחרים. לכן, מומלץ להגיע עימו בשעות הלילה המאוחרות או הבוקר המוקדמות (תלוי בכם), על מנת לערוך ‘היכרות’ בינו לבין המקום עצמו במטרה להפוך את תהליך ה’קליטה’ בגינה לנוח ופשוט הרבה יותר. כנ”ל לגבי גורים צעירים של ממש.

גינות כלבים
גינות כלבים – השטח כולו מתוחם באמצעות גדר אשר תבטיח את הישארותם של הכלבים במתחם ללא יוצא מן הכלל.

חשוב לזכור – גינות כלבים נועדו על מנת להוסיף ולהועיל ולא על מנת לגרוע ולהזיק. כולנו כבעלי כלבים חייבים לתת את הכבוד הראוי לאותן גינות כלבים כדי שנוכל כולנו, ביחד עם חברינו הכלבים כמובן, להמשיך ולהנות מהמתקנים הכה מבורכים. כמו כן קיימת האפשרות להינות מכל אותם היתרונות הנ”ל שמנינו גם בחופי כלבים נהדרים שנמצאים בארצנו הקטנטונת.

בכדי לחדד ובעיקר על מנת להסיר ספק מלבכם ומליבנו, לפניכם רשימת כללים וקוים מנחים אשר יש לפעול לפיהם עם ההגעה לאחת מאותן גינות כלבים:

  • קיימת מגבלה על מספר הכלבים שכל בעל כלבים יכול להגיע עימם לאותן גינות כלבים מהסיבה הפשוטה שקשה מאוד, על גבול הבלתי אפשרי, להשתלט על כ”כ הרבה כלבים בבת אחת.
  • חל איסור מוחלט על הגעה לגינה עם כלב חולה או מאובחן שעלול להדביק את כלל הנמצאים. כמו כן, על כל הכלבים כאחד להתחסן במלוא החיסונים טרם הם מגיעים לגינה עצמה.
  • על כל בעלי הכלבים לאפשר לכלביהם להתרוצץ ברחבי הגינה ללא רצועה וללא אף אמצעי מגביל אשר יבדיל את הכלב מהאחרים. גם פה, מדובר בסיבה הגיונית מאוד שמורה על כך שכלב אשר זקוק לריסון כזה או אחר, לא אמור להימצא בסביבת גינות כלבים, קל וחומר להיות משוחרר בהן. כמו כן, מומלץ להוריד מהכלב את כל האביזרים שעלולים לסכן אותו בעת המשחק בגינה.
  • מומלץ שלא לקחת את בעל החיים שלכם כאשר הוא נמצא בתקופת הייחום שלו בכדי להימנע ממריבות עתידיות שסביר להניח יגיעו במהרה.
  • חל איסור על השארת כלבים בגינות כלבים לבד ללא כל השגחה ופיקוח של ממש.
  • קיימות גינות כלבים שהכניסה אליהן מותרת אך ורק מגיל מסוים מהסיבה הפשוטה שהגינות נועדו במהותן לכלבים ולא לבני אדם.
אין לקשור ולהגביל את מרחב מחייתו של הכלב בעת השהות בגינה.
  • מומלץ שלא להגיע עם מזון וחטיפים לגינות הכלבים מכיוון שזה יכול להוות טריגר של ממש למריבות ולאווירה עכורה בין הכלבים עצמם.
  • על בעלי הכלבים כאחד, ללא יוצא מן הכלל, לנקות אחר הצואה של הכלבים שלהם תמיד(!), בטח ובטח כאשר הם שוהים בגינה. אתם ודאי יכולים להבין את הסיבה שעומדת מאחורי כלל זה…
  • במידה והכלב שלכם רכושני בכל הקשור לחפציו האישיים, עשו לעצמכם ולסובבים אתכם טובה והשאירו את הצעצועים שלו בבית במטרה למנוע ריבים וויכוחים מיותרים בין הכלבים.
  • אם הכלב שלכם חופר בורות באדמה על בסיס קבוע, דאגו לכסות את אותם בורות בעצמכם טרם תעזבו את המקום.

כפי שאתם ודאי יכולים לראות, קיימים לא מעט חוקים וכללים אשר נועדים להבטיח את הפקת התועלת המקסימלית מבחינתנו ומבחינת כלבינו. דאגו לפעול לפיהם בכדי שנוכל כולנו להמשיך ולהנות מאותן גינות כלבים מבורכות.

לפניכם רשימת גינות הכלבים שניתן למצוא בארץ נכון להיום. במידה ושכחנו גינה כזו או אחרת, אנו מתנצלים. נשמח אם תשתפו אותנו באלו שנעלמו מעינינו. והנה היא לפניכם (ע”פ סדר א-ב):

אופקים – מידע נוסף.

באר שבע  – מידע נוסף.

בת ים  – מידע נוסף.

גדרה  – מידע נוסף.

גן יבנה  – מידע נוסף.

הוד השרון  – מידע נוסף.

הרצליה  – מידע נוסף.

חדרה  – מידע נוסף.

חולון  – מידע נוסף.

חיפה  – מידע נוסף.

יהוד  – מידע נוסף.

ירושלים  – מידע נוסף.

כפר סבא  – מידע נוסף.

לוד  – מידע נוסף.

מודיעין  – מידע נוסף.

נהריה  – מידע נוסף.

נשר  – מידע נוסף.

נתניה  – מידע נוסף.

עפולה  – מידע נוסף.

פתח תקווה  – מידע נוסף.

קריית גת  – מידע נוסף.

רחובות  – מידע נוסף.

רמלה  – מידע נוסף.

רמת השרון  – מידע נוסף.

רעננה  – מידע נוסף.

רשפון  – מידע נוסף.

שוהם  – מידע נוסף.

תל אביב  – מידע נוסף.

שתפו את המאמר:

שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק

הצטרפו למועדון הלקוחות של פטבסט
וקבלו 10% הנחה על כל החנות

10% הנחה

על ההזמנה הראשונה שלך בפטבסט

הירשמו עוד עכשיו והיו ראשונים לקבל מבצעים וקופונים בלעדיים!

[]
דילוג לתוכן